Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Virgjëreshë apo.... Poezi!
Sat Jul 13, 2013 4:22 am nga Admin

» Steven Seagal paditet për dyshimin e mbajtur skllave të seksit
Tue Apr 13, 2010 7:12 am nga Admin

» 9 dite sex dhe perseri e virgjer!
Sun Jan 31, 2010 2:10 am nga Admin

» Shoqëria sekrete e Masonëve në Shqipëri?
Sat Nov 07, 2009 7:03 am nga jola

» RROFTE 5 MAJI
Fri Sep 18, 2009 6:59 am nga Vrases

» MANASTIRI I ZVERNECIT
Mon Aug 24, 2009 1:14 am nga Admin

» CILI ESHTE "LUBIA" FACEBOOK!
Sat Jul 18, 2009 1:16 am nga Admin

» Vritet deputeti socialist i Roskovecit si edhe i komunes Bubullime, Fatmir Xhindi! (zona 068)
Thu Jun 11, 2009 10:27 am nga Moderni

» Sir Alex Ferguson
Sun Jun 07, 2009 5:04 am nga Admin

» nje vit pa dritan hoxhen
Mon May 25, 2009 12:34 am nga jola

Affiliates
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates
Sondazh

KONGRESI I LUSHNJES DATEN E FILLIMT TE PUNIMEVE TE TIJ E PATI ME:

13% 13% [ 6 ]
15% 15% [ 7 ]
68% 68% [ 32 ]
4% 4% [ 2 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 47


A ESHTE E VERTETE?!

Shko poshtë

Muzgu! A ESHTE E VERTETE?!

Mesazh  Admin prej Sun Oct 19, 2008 7:41 am

NE MEDIA SOT FLITET QE KRYEMINISTRI YNE ESHTE I LIDHUR NGUSHTE ME KRIMIN, ME AFERA TE NDRYSHME KORRUPTIVE, ME ÇESHTJEN E SHUME PERFOLUR "DAMIR FAZLLIÇ". AI EDHE QEVERIA E TIJ, GJITHMONE E ME SHUME GJEN MBESHTETJE TEK KRIMI. JU SI MENDONI....?!
avatar
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 36
Age : 37
Tirane : TIRANË
Reputation : 0
Registration date : 17/10/2008

Character sheet
SONDAZH: VALUE
FREE SMS: VALUE
LAJME/GAZETA DHE TV SHQIPTARE: VALUE

Shiko profilin e anëtarit http://www.muzgu.your-talk.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzgu! Re: A ESHTE E VERTETE?!

Mesazh  Admin prej Sat Oct 25, 2008 7:36 am

Admin shkruajti:NE MEDIA SOT FLITET QE KRYEMINISTRI YNE ESHTE I LIDHUR NGUSHTE ME KRIMIN, ME AFERA TE NDRYSHME KORRUPTIVE, ME ÇESHTJEN E SHUME PERFOLUR "DAMIR FAZLLIÇ". AI EDHE QEVERIA E TIJ, GJITHMONE E ME SHUME GJEN MBESHTETJE TEK KRIMI. JU SI MENDONI....?!


JO VETEM KAQ POR E GJITHE BOTA TASHME KA MESUAR SE DAMIR FAZLLIC NE SHQIPERI REZULTON TEJMASE I VARFER "VETEM 6 000 EURO" KY ESHTE NJE TURP QE I BEHET POPULLIT TONE, NJE NIP I ISH-PRESIDENTIT SERB RRESHTON QEVERINE TONE, DUKE I BERE TRANAZH, DHE MERR INFORMACIONE PER PORTET, AERO-PORTET, PRA, SHKURT NE JEMI NE DORE TE ZOTIT SE KETA POLITIKANE SE VRASIN MENDJEN PER NE!
avatar
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 36
Age : 37
Tirane : TIRANË
Reputation : 0
Registration date : 17/10/2008

Character sheet
SONDAZH: VALUE
FREE SMS: VALUE
LAJME/GAZETA DHE TV SHQIPTARE: VALUE

Shiko profilin e anëtarit http://www.muzgu.your-talk.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzgu! Re: A ESHTE E VERTETE?!

Mesazh  Admin prej Mon Dec 22, 2008 11:41 pm

NJE KRYEMINISTER QE JO VETEM MBRON DAMIR FAZLLIC DHE AGJENTET E UDB-se SI EDHE ATA TE CIAS AMERIKANE, POR VAZHDON TE KETE LIDHJE ME SHUME KLANE TE FUQISHME JA MASHTRIMI I RADHES, QE HODHI POSHTE DHE VETE AMBASADORIN AMERIKAN XHON WITHERS! SIKUR TE MOS KISHTE TE MBARUAR, AI NISI LUFTEN EDHE ME NJE GAZETE TE PERDITSHME "TEMA", VETEM SE Z. MERO BAZE HODHI DRITE MBI AGJENTIN E UDB-se DAMIR FAZLLIC. PER KETE NA NDIHMOJNE DHE KOLEGET E GAZETES "SHQIP".

Dosjet, Berisha sfidon SHBA dhe OSBE
Mazhoranca miraton "spiunët", injoron këshillat e ndërkombëtarëve. Ambasadorët Bosh e Lenarçiç: Ligji, implikime serioze kushtetuese dhe politike.

Mazhoranca ka dalë hapur kundër ndërkombëtarëve, duke miratuar e vetme ligjin për Pastërtinë e figurave", edhe pse SHBA-ja dhe OSBE-ja kanë deklaruar se ai ngre shqetësime të rëndësishme kushtetuese. Në një seancë që s‘ka zgjatur shumë, Kuvendi me shumicë të thjeshtë ka miratuar draftin për të polemizuar javët e fundit. Pa praninë e opozitës, me 74 vota pro, 2 kundër dhe 1 abstenim, deputetët e PD-së kanë miratuar ligjin për dosjet. Dy
deputetët që kanë votuar kundër kanë qenë: Durim Hushi dhe Bukurosh Stafa, ndërkohë që ka abstenuar deputeti i PBDNJ- së, Leonard Solis. Ashtu siç ishte parashikuar, seanca ka filluar me një tension, i cili realisht është ndihmuar nga Kryetarja e Kuvendit, Topalli, që nuk e ka lejuar nënkryetarin e grupit të PS-së, Erjon Braçe, të përfundonte fjalën e tij, i cili, pasi ka informuar Kuvendin pse opozita nuk merrte pjesë në seancë, nuk i ka kursyer akuzat dhe ironinë ndaj mazhorancës e Kryeministrit Berisha. Topalli nuk e ka duruar ironinë e Braçes, ndaj ka ndërprerë seancën, pasi ky i fundit nuk largohej nga podiumi, ndërsa deputetët e mazhorancës nuk kanë mundur të ndërhyjnë, me gjithë thirrjeve që u ka bërë Topalli. Pas fjalës së Braçes, ka reaguar menjëherë Kryeministri Berisha, i cili i ka cilësuar deputetët
socialistë si "burracakë" e "frikacakë", që i tremben përballjes me historinë e vendit. Sipas
Berishës, ligji i hartuar nga pozita nuk synon hakmarrjen, siç pretendojnë deputetët e dit nga e kaluara. Duke kritikuar veprimin e së majtës, lideri i mazhorancës ka theksuar se zbardhja e së shkuarës është një detyrim i politikës. Pas Kryeministrit, fjalën e ka marrë kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Pëllumb Xhufi, i cili ashtu si PSja, është shprehur kundër votimit të këtij ligji, duke theksuar se ky draft ka ardhur në një kohë jo të duhur dhe për të goditur politikisht. "Nuk është rasti i këtij projektligji, ai vjen në një kohë të papërshtatshme.
Ky ligj ka pasur kontestime të shumta. Gjithashtu është një projektligj që synon të godasë politikisht institucionin e prokurorisë dhe gjyqësorin, të cilët janë të angazhuar në zgjidhjen e disa çështjeve madhore që kanë të bëjnë me korrupsionin", është shprehur Xhufi. Po kështu, kundër ligjit është shprehur edhe grupi parlamentar i qendrës. Deputeti Durim Hushi, gjatë fjalës së tij, i ka bërë thirrje mazhorancës të mos e miratojë atë dhe ta kthejë për rishikim në Komisionin e Ligjeve. Ndërsa deputeti Nikollë Lesi ka kërkuar që në ligjin për "Pastërtinë e figurave" të përfshihen edhe pronarët dhe kryeredaktorët e mediave. Sipas tij, media është
pushteti i katërt dhe nuk duhet të përjashtohet nga ky ligj. Lesi ka përmendur në sallën e Kuvendit disa pseudonime, si "Lapsi i gjelbër" dhe "Lotimi", të cilat, sipas tij, janë pseudonime që mbahen nga drejtues mediash. Por, pavarësisht pretendimit të Lesit, deputetët e mazhorancës e kanë rrëzuar propozimin e tij, duke lënë në fuqi variantin e mazhorancës, ku mediat nuk preken nga ky ligj. PS: Berisha, i papërgjegjshëm përballë Uashingtonit Bojkot të Kuvendit deri sa të votohet Kodi Zgjedhor. Këtë vendim artikuloi dje në publik kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama. Ai shprehu shqetësim serioz të Partisë Socialiste për zvarritjen e pajustifikueshme të punës së Parlamentit për Kodin e ri Z
gjedhor nga ana e forcave qeveritare dhe Kryeministrit Sali Berisha. Ky i fundit, në vlerësimin e Liderit të opozitës, ka marrë një pozicion të papërgjegjshëm në raport me detyrimin madhor
të forcave politike, të qeverisë veçanërisht dhe të tijin personalisht, ndaj popullit shqiptar e partnerëve ndërkombëtarë. "Marrja peng e Kodit Zgjedhor, për arsye që s‘kanë të bëjnë as me interesat e shqiptarëve e të Shqipërisë dhe as me Kushtetutën e ligjin, por vetëm me interesat përditë e më personale të Kryeministrit të rrethuar nga zullumi përditë e më i trashë i korrupsionit qeveritar, është shprehja më alarmante e papërgjegjshmërisë së njeriut që qeveris vendin tonë dhe e vënies së pushtetit ekzekutiv në funksion të interesave të këtij njeriu e të oborrit të tij", theksoi Rama. Ne, vijoi ai, po humbim kohë të shtrenjtë për ngritjen e administratës zgjedhore sipas hapave të përcaktuar në Kodin e ri Zgjedhor e po rrezikojmë krejt procesin zgjedhor. Kjo ndodh, këmbënguli Rama, sepse Sali Berisha e ka mendjen se si të mbrojë veten e oborrin e tij nga hetimet për masakrën shtetërore të Gërdecit, nga hetimet për grabitjen e fondeve shtetërore të rrugës së kombit, nga hetimet për marifetet shumëmilionëshe të sekserit serb, qëA ka kapur shtetin me gjithë Kryeministrin.
"Sali Berisha është kapur pas viktimave të komunizmit për të shpëtuar anijen e qeverisë së tij që po mbytet në kënetën e korrupsionit. Madje, ai shkon aq larg sa të mohojë publikisht, jo vetëm deklaratën e qeverisë së Shteteve të Bashkuara për antikushtetueshmërinë e projektligjit famëkeq, por edhe telefonatën me një zyrtar të lartë amerikan e mik të shquar të shqiptarëve", tha Rama. Qëndrimi ynë është i qartë, garantoi Rama: Jemi gati të hapim dosjet, të gjitha dosjet dhe jemi gati të votojmë një ligj të standardeve evropiane, që ka pëlqimin e partnerëve tanë të pazëvendësueshëm ndërkombëtarë. Rama rikërkoi mbylljen e menjëhershme të punës së Parlamentit për Kodin e ri Zgjedhor me futjen për votim të dekretit të Presidentit pa humbur asnjë ditë. Pa u mbyllur kjo punë, tha ai, të cilën jo vetëm ne por edhe partnerët tanë euroatlantikë e quajnë urgjente, Partia Socialiste nuk merr pjesë në asnjë votim tjetër të Parlamentit. OSBE-ODIHR: "Spiunët", implikime serioze kushtetuese dhe politike Reagimi i një prej organizmave më të rëndësishëm ndërkombëtarë për draftin e PD-së për dosjet, dje është përshkallëzuar në një nivel më të përforcuar. Pas një deklarate
për mediat, të kreut të prezencës së OSBEsë në Tiranë, Robert Bosh, një javë më parë,
dje ka ardhur një reagim zyrtar i selisë së OSBE-së në Tiranë, por edhe drejtorit të ODIHR-it, që përbën degën më të fuqishme të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë. Dy zyrtarët ndërkombëtarë i kanë kërkuar zyrtarisht mazhorancës që të mos e miratojë draftin mbi pastërtinë e figurave, por të zhvillojë konsultime me grupet e interesit. Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Robert Bosh dhe drejtori i zyrës
së OSBE-së për institucione demokratike dhe të drejtat e njeriut (ODIHR), ambasadori Janez Lenarçiç, nxitën Parlamentin shqiptar që të marrë parasysh shtyrjen e votimit të planifikuar të projektligjit mbi "Pastërtinë e figurave", në mënyrë që të lihet kohë e mjaftueshme për konsultime më të gjera. "Është e domosdoshme që çdo proces lustrimi të plotësojë standardet ndërkombëtare dhe të kryhet me një konsensus sa më të gjerë", u shpreh Bosh.
Ndërkaq, drejtori i ODIHR-it, Lenarçiç, theksoi se "ligji ka implikime serioze kushtetuese
e politike dhe shtyrja e votimit për të lejuar konsultime më të gjera do të ishte e mirëpritur". Ambasadorët theksuan se Prezenca në Shqipëri dhe ODIHR-i ishin të gatshëm të mbështesnin autoritetet shqiptare nëse do t‘u kërkohej të jepnin asistencën dhe ekspertizën e tyre mbi këtë projektligj. Reagimi zyrtar i OSBE-së dhe ODIHR-it ka ardhur pas qëndrimit refraktar të mazhorancës në deklaratën mediatike të diplomatit holandez, Robert Bosh,
javën e kaluar. Ditët e fundit po vihet re refuzimi i parë nga ana e mazhorancës në lidhje me rekomandimet e ndërkombëtarëve. Refuzim, i cili pritet të ketë pasoja të rënda në marrëdhëniet e Shqipërisë me partnerët euroatlantikë. OSBE-ODIHR janë dy nga organizatat që janë ngarkuar nga Bashkimi Evropian, por edhe institucione të tjera për të monitoruar zhvillimet demokratike në vend, duke nisur nga zgjedhjet, por edhe funksionimi i balancimit të pushteteve dhe ruajtja e pavarësisë së tyre. [justify]
avatar
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 36
Age : 37
Tirane : TIRANË
Reputation : 0
Registration date : 17/10/2008

Character sheet
SONDAZH: VALUE
FREE SMS: VALUE
LAJME/GAZETA DHE TV SHQIPTARE: VALUE

Shiko profilin e anëtarit http://www.muzgu.your-talk.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzgu! Re: A ESHTE E VERTETE?!

Mesazh  Moderni prej Mon Jan 05, 2009 11:57 pm

JO VETEM KAQ, POR KY QERRATA KRYEMINISTER, NUK SFIDOI VETEM USA-n POR TE GJITHE SHQIPTARET, ME RASTIN E PAPRECEDENT TE KTHIMIT TE PRONAVE TE NJERIU SUPER-MAFIOZ DAMIR FAZLLIC QE JO VETEM I BERI RRESHTORE GJITHE QEVERISE DHE MINISTRAVE TANE, POR TOKAT E TIJ U BENE TASHME TE MBROJTURA NGA SHTETI "MONUMENT KULTURE", SIC SHIKOHET KY NJERI, QE ESHTE NIP I ISH-PRESIDENTIT TE KROACISE, KA AUTORITET ME TE LARTE SE VETE NE SHQIPTARET, QE JETOJME PER MESHIRE TE FATIT, OSE E THENE NDRYSHE "SI QENE RRUGESH" PRANDAJ, NE JEMI NJEREZ DHE MERITOJME TE JETOJME, JO SI ROBER, POR TE LIRE DHE U LUTEMI KETRYRE "ONOREVOLE" QEVERITARE TE LARGOHEN NGA JETA JONE DHE TE NA LENE TE QETE SE NUK HAPIM DOT TV PER TE PARE PROGRAMET TONA TE PREFERUARA, VETEM SURRATIN TUAJ! LARG DUART NGA SHQIPERIA! LARG DUART NGA NE. LARG DHE SA ME LARG! QE TE JETOJME TE QETE, PA DRITA, UJE, DHE PA PIKE NIVELI JETESE! JU JENI TURPI I KOMBIT TE DASHUR QEVERITARE!

_________________
Whisky, Rakia, Dashuria, njësoj vrasin që të tria..!
avatar
Moderni
moderator
moderator

Male
Numri i postimeve : 15
Age : 37
Tirane : TIRANE
Reputation : 0
Registration date : 06/11/2008

Character sheet
SONDAZH: VALUE
FREE SMS:
LAJME/GAZETA DHE TV SHQIPTARE: VALUE

Shiko profilin e anëtarit http://www.muzgu.your-talk.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzgu! Re: A ESHTE E VERTETE?!

Mesazh  Malda prej Wed Jan 07, 2009 11:21 pm

INTERESANT JEMI NE SHQIPTARET. VUME NJE KRYEMINISTER, QE ISHTE NJE ISH-PRESIDENT, TE CILIN VETE NE, NË 96 E RREZUAM ME ARME NGA PUSHTETI. TANI E SHAJME, POR, AI ESHTE NJE I PACIP DHE KJO DIHET, QE ME LOGON "ME DUAR TE PASTRA" AI VURI PERPARA NJE SHQIPERI QE PO E SHET VETEM PER 1 EURO. MERRENI VETE ME MEND SE SA VLEJME NE SI BANORE TE KETIJ SHTETI, QE NESE THUA TE VERTETEN SHKON PER DHJAM QENI.
avatar
Malda

Female
Numri i postimeve : 9
Age : 28
Tirane : Tirana
Reputation : 0
Registration date : 28/11/2008

Character sheet
SONDAZH:
FREE SMS: http://www.talksms.com/kat/000031.asp?pc=P6K3G
LAJME/GAZETA DHE TV SHQIPTARE: VALUE

Shiko profilin e anëtarit http://www.muzgu.your-talk.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzgu! Re: A ESHTE E VERTETE?!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi